Megtalálhatták a módját, hogyan lehet a Földön kívüli élet nyomára bukkanni
Amerikai kutatók szerint egy speciális gázt kell keresni az exobolygók légkörében, aminek megléte a mikroorganizmusok jelenlétére utalhat.
Amerikai kutatók szerint egy speciális gázt kell keresni az exobolygók légkörében, aminek megléte a mikroorganizmusok jelenlétére utalhat.
A HD 20794 d csupán 20 fényévre van a Földtől, és nagyjából 5,8-szer nagyobb a bolygónknál. A csillagászok szerint ha van saját légköre, akkor akár az élet is kialakulhat a felszínén.
Egy új tudományos publikáció szerint a víz nagyon korán elpárologhatott a Vénusz felszínéről, így a jövőben talán nem is érdemes ilyen típusú bolygókon keresni az életet a Földön kívül.
A SETI Intézet kutatói úgy gondolták, talán soha nem sikerül megfejteni azt a titokzatos üzenetet, amit az ExoMars űrszonda segítségével küldtek a Földre az emberiségnek. Egy év alatt mégis összejött, most pedig az értelmezés az új cél.
Tudósok egy csoportja 2800 galaxist vizsgálna át az intelligens életforma által sugárzott jelek után.
Két különböző brit csillagászcsoport két különböző gázt talált a Vénusz légkörében. Mivel a tudomány jelenlegi állása szerint ezeket a gázokat – a Vénuszon kizárható ipari előállításon kívül – mikrobák állíthatják elő, így élet jelenlétére utalhatnak. Vagy olyan kémiai folyamat eredményei, amit még nem ismerünk és nem értünk.
Mintegy 4000 ember vállalkozott arra, hogy megfejti azt a kódolt üzenetet, amit 2023. május 24-én, magyar idő szerint 21 óra 16 perckor fogtak be a földi antennák. Az eredményre mostanáig kellett várni.
Az idegen intelligens életformák után kutató tudósok szerint olyan helyen érdemes keresni idegen civilizációk nyomait, amelyről ők is feltételezhetik, hogy a Földön élők felfigyelnének rájuk.
Az amerikai Bolygókutató Intézet tudósai szerint a Merkúron sós gleccserek lehetnek, melyek elősegíthetik, hogy baktériumok formájában élet is jelen legyen az égitesten.
Roberto Pinotti, az olasz Nemzeti Ufológiai Központ elnöke szerint több olyan dokumentum is a birtokába került, amelyek szerint 1933-ban azonosítatlan repülő tárgy zuhant le Lombardiában.
A Cassini űrszonda által rögzített adatok szerint százszor nagyobb koncentrációban van jelen a foszfát van a Szaturnusz Enceladus nevű holdján, mint a földi óceánokban.
Timothy Leighton, a Southamptoni Egyetem kutatója szerint elég lenne hanghullámokat lőni a Jupiter holdjára ahhoz, hogy kiderüljön, van-e élet a vastag jégpáncélja alatt.